Харківське вище професійне училище сфери послуг

Предметний тиждень викладачів суспільно-гуманітарного циклу

Сучасні зміни в соціально-економічному житті України, прийняття Закону України “Про загальну середню освіту”, гуманізація державної освітньої політики, розробка Державних стандартів освіти передбачають створення належних умов для навчання.У першу чергу це стосується методів і засобів навчання,прикладний аспект яких полягає у формуванні й подачі теоретичних засад, які згодом послуговують для самовираження і самореалізації учнів у їхній практичній діяльності.З огляду на це особливого значення набуває проблема посилення аспектів навчання, що досягаються на основі глибоких і гнучких знань, творчого мислення та різнобічного пізнавального інтересу, володіння способами здобуття, закріплення та застосування нових знань.Для розв’язання проблемних питань у межах предметного тижня були проведені відкриті уроки викладачами гуманітарної підготовки.

Викладач Ягодіна Н.І. провела урок з української літератури в групі № 4 на тему : « Утвердження духовно-естетичної сутності людини, її творчих можливостей. Конфлікти між буденним життям і високими пориваннями душі особистості, дійсністю і мрією». Тип уроку : узагальнення знань, умінь і навичок з елементами дискусії. Учні шляхом бесіди визначили жанр, проблематику твору Лесі Українки « Лісова пісня» і сутність конфлікту твору , а також приймали активну участь в навчальній дискусії.

Викладач Богданова Т.Є. показала урок в групі № 26 з предмета “Історія України ” на тему : « Окупаційний режим в Україні». Використання ІКТ на уроці сприяло активному вивченню нової теми: учні, читаючи виступи та листи відомих німецько – фашистських лідерів, робили висновки про окупаційний режим в Україні, а гра « Ланцюжок» визначила , як учні засвоїли тему уроку.

Викладач історії Соколов В.В. провів урок з предмета « Всесвітня історія» в групі № 4 , тема уроку : «Листопадова революція та становлення Вермайської республіки в Німеччині. Світова економічна криза в Німеччині. Встановлення нацистської диктатури. Викладач використав різні форми перевірки знань учнів- це і тести , і гра “ Мікрофон”, а також шляхом бесіди та використовуючи ІКТ зумів детально і послідовно розкрити тему уроку.

Бабкіна Я.С. – викладач англійської мови продемонструвала урок –експеримент на тему : «Наука і технічний прогрес» ( гр.№6) учні ознайомились із новим лексичним матеріалом, формували вміння щодо правильного вживання фразових дієслів, активно працювали під час висловлювання власних ідей щодо використання комп’ютера.

В межах тижня гуманітарної підготовки для учнів першого курсу в читальному залі бібліотеки був проведених виховний захід на тему : ” Рушниики”. Учні познайомились із рушником як оберегом українського народу, із звичаями та обрядами, пов’язаними з рушником, значенням символів на рушниках, а також прослухали пісні про рушники.

Підсумовуючи проведений тиждень гуманітарної підготовки викладачі прийшли до висновку , що основною метою навчального поцесу в педагогічних закладах є підготовка творчого викладача, здатного здійснювати особистісно-зорієнтоване навчання, формувати всебічно розвинену особистість.

Напишіть відгук

Архіви
Листопад 2018
П В С Ч П С Н
« Жов    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Категорії
f3
f2
f2
ped
Національна дитяча
Національна гаряча лінія
?>