Харківське вище професійне училище сфери послуг

Предметний тиждень викладачів суспільно-гуманітарного циклу

Сучасні зміни в соціально-економічному житті України, прийняття Закону України “Про загальну середню освіту”, гуманізація державної освітньої політики, розробка Державних стандартів освіти передбачають створення належних умов для навчання.У першу чергу це стосується методів і засобів навчання,прикладний аспект яких полягає у формуванні й подачі теоретичних засад, які згодом послуговують для самовираження і самореалізації учнів у їхній практичній діяльності.З огляду на це особливого значення набуває проблема посилення аспектів навчання, що досягаються на основі глибоких і гнучких знань, творчого мислення та різнобічного пізнавального інтересу, володіння способами здобуття, закріплення та застосування нових знань.Для розв’язання проблемних питань у межах предметного тижня були проведені відкриті уроки викладачами гуманітарної підготовки.

Викладач Ягодіна Н.І. провела урок з української літератури в групі № 4 на тему : « Утвердження духовно-естетичної сутності людини, її творчих можливостей. Конфлікти між буденним життям і високими пориваннями душі особистості, дійсністю і мрією». Тип уроку : узагальнення знань, умінь і навичок з елементами дискусії. Учні шляхом бесіди визначили жанр, проблематику твору Лесі Українки « Лісова пісня» і сутність конфлікту твору , а також приймали активну участь в навчальній дискусії.

Викладач Богданова Т.Є. показала урок в групі № 26 з предмета “Історія України ” на тему : « Окупаційний режим в Україні». Використання ІКТ на уроці сприяло активному вивченню нової теми: учні, читаючи виступи та листи відомих німецько – фашистських лідерів, робили висновки про окупаційний режим в Україні, а гра « Ланцюжок» визначила , як учні засвоїли тему уроку.

Викладач історії Соколов В.В. провів урок з предмета « Всесвітня історія» в групі № 4 , тема уроку : «Листопадова революція та становлення Вермайської республіки в Німеччині. Світова економічна криза в Німеччині. Встановлення нацистської диктатури. Викладач використав різні форми перевірки знань учнів- це і тести , і гра “ Мікрофон”, а також шляхом бесіди та використовуючи ІКТ зумів детально і послідовно розкрити тему уроку.

Бабкіна Я.С. – викладач англійської мови продемонструвала урок –експеримент на тему : «Наука і технічний прогрес» ( гр.№6) учні ознайомились із новим лексичним матеріалом, формували вміння щодо правильного вживання фразових дієслів, активно працювали під час висловлювання власних ідей щодо використання комп’ютера.

В межах тижня гуманітарної підготовки для учнів першого курсу в читальному залі бібліотеки був проведених виховний захід на тему : ” Рушниики”. Учні познайомились із рушником як оберегом українського народу, із звичаями та обрядами, пов’язаними з рушником, значенням символів на рушниках, а також прослухали пісні про рушники.

Підсумовуючи проведений тиждень гуманітарної підготовки викладачі прийшли до висновку , що основною метою навчального поцесу в педагогічних закладах є підготовка творчого викладача, здатного здійснювати особистісно-зорієнтоване навчання, формувати всебічно розвинену особистість.

Напишіть відгук

Архіви
Лютий 2020
П В С Ч П С Н
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Категорії
f3
f2
f2
ped
Національна дитяча
Національна гаряча лінія
Банер Українського центру оцінювання якості освіти
Банер PISA Ukraine
Банер Харківського державного будинку художньої та технічної творчості
?>